>

Учені Австралії проти війни Росії в Україні

  Нещодавно у столиці Австралії Канберрі відбувся важливий науковий захід на тему «Напад Росії на Україну». Його організував  Центр  європейських студій Австралійського національного університету (The ANU Centre for European Studies, The Australian National University). Науковці на даному колоквіумі відзначили, що Російська Федерація 24 лютого 2022 р. розпочала неспровокований, широкомасштабний напад на Україну. Наводилися дані, як весь світ об’єднався проти Росії.

  Наукове зібрання, котре проводилось в рамках проєкту Джин Монне «Ліберальна демократія в дії» Центру європейських досліджень Австралійського національного університету, мало на меті – надати дослідникам, студентам і широкій австралійській громадськості глибоке розуміння нападу на Україну як загрози з боку РФ принципам, цінностям і нормам ліберальної демократії.

  З доповідями виступили доктор Посол Європейського Союзу Майкл Пулч, Посол Республіки Польща Міхал Колодзіецкі, Посол Республіки Фінляндія Сату Маттіла  Будіч, Посол Республіки Естонія Керсті Іісмаа. А також видатні австралійські учені - професор Метью Сассекс, професор Вільям Партлетт, а також доктор Роберт Хорват, доктор Олена Говор, доктор Стефан Фортеск’ю, голова неурядової організації «Svoboda Аlliance AU&NZ» Петро Кузьмін, доктор Соні Мусак, Бертіл Венгер та ін.

  australia3

   

  Виступає доктор Роберт Хорват

                     

  australia2

  Виступає доктор Олена Говор

  У тематичній дискусії «Майбутнє архітектури європейської безпеки» взяли участь: Посол Французької Республіки Жан П’єр Тебо,  Посол Королівства Данії Перніль Далер Кардель, Посол Федеративної Республіки Німеччини доктор Томас Фішен, Посол Республіки Хорватія Бетті Бернардіка Павелич.

  Учасники міжнародного наукового заходу – колоквіуму, переконливо засудили брутальну агресію Росії проти України і звернулися до РФ з рішучою вимогою негайно припинити воєнні дії.

  Даний захід, усі виступи його високоповажних учасників та рішуча вимога щодо припинення широкомасштабної російської агресії отримали значне поширення у медійному просторі та серед широкої громадськості Австралії.                                                                                                                                          

  Зернецька О.В. – доктор політ. н., професор,

  завідувач відділу глобальних і цивілізаційних процесів

  ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України»

  Перейти до початку