>
Нові надходження в бібліотеку — Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України»
У збірнику наведено стислий виклад доповідей, поданих на IІ всеукраїнську науково-практичну конференцію «Історія, культура, пам’ять у науковому вимірі: стан, перспективи», присвячених широкому колу актуальних питань з історії України, всесвітньої історії, джерелознавства, антропології, методології історичних досліджень нового та новітнього періодів. Для істориків, фахівців із суміжних дисциплін, усіх, хто цікавиться малодослідженими сторінками минулого.
У збірнику наведено стислий виклад доповідей, поданих на І всеукраїнську науково-практичну конференцію «Історія, культура, пам’ять у науковому вимірі: стан, перспективи», присвячених широкому колу актуальних питань з історії України, всесвітньої історії, джерелознавства, антропології, методології історичних досліджень нового та новітнього періодів. Для істориків, фахівців із суміжних дисциплін, усіх, хто цікавиться малодослідженими сторінками минулого.
Наукова праця А. Л. Зелінського: “Від басилевсів-фараонів до фараонів-басилевсів: перші 100 років птолемеївської монархії” – це друга монографія автора, присвячена елліністичній проблематиці в цілому й історії державиПтолемеїв зокрема. Ця книга розрахована на фахівців у галузі історії стародавнього світу, студентів історичних факультетів вищих навчальних закладів, а також на усіх, хто цікавиться стародавньою історією.
Представники нової єгипетської династії успішно розв’язали проблему перетворення вихідців з еллінської ойкумени на підданих східної абсолютистської монархії. Але разом з тим некомпетентність Птолемея ІІІ перетворила вищевказаний процес із чинника, який мав максимально зміцнити царську владу, на одну із причин, що призвела до занепаду птолемеївського Єгипту і навіть опосередковано посприяла порушенню ефемерної політичної рівноваги елліністичного світу.
У главі розглядається сучасна політика пам’яті Російської Федерації в контексті 1150 -річчя заснування російської державності. Основні святкування ювілею відбулися 21-23 вересня 2012 року у Великому Новгороді. Незважаючи на це, схоже, що представники російської академії ніколи не досягли єдиної думки щодо дати початкової події - і немає одностайного тлумачення її значення. Дійсно, ювілейна діяльність Росії була одним із питань, які вплинули на посилення пильності серед українських науковців щодо питання української національної…
У доповіді розглянуто проблемні питання консолідації українського суспільства у ситуації соціально-економічної, внутрішньо- та зовнішньополітичної кризи, оцінено стан національної згуртованості, розкрито причини та фактори конфронтаційних явищ у суспільних відносинах, розгорнуто модель національної єдності та стратегію її досягнення.
У доповіді розглянуто питання світоглядної, духовно-культурної спорідненості України та євроатлантичної спільноти, ціннісних засад і органічного зв’язку української та західноєвропейської ідентичності, цивілізаційної суб’єктності та суверенітету Української держави. Розкрито особливості сприйняття українським суспільством євроатлантичного вектора, динаміку ставлення населення до вступу України до ЄС і НАТО. Особливу увагу приділено висвітленню європейських стандартів та їх забезпеченню в процесі євроатлантичної інтеграції України, політичним, економічним, безпековим і правовим аспектам євроатлантичного курсу держави. Показано здобутки і недоліки…
Відзначається, що міжнародні відносини у Європі упродовж ХХ століття були позначені наростанням національно-визвольних змагань, значним протистоянням між великими державами. Переможці Першої світової війни, країни Антанти (Франція, Велика Британія, США), нав’язавши несправедливу Версальську систему мирних договорів, не спромоглися зробити належні висновки з уроків війни, справедливіше врегулювати міжнародні, міжетнічні та міждержа вні протиріччя і подолати головне джерело антагонізму – несправедливі кордони, розчленування одних держав і народів на користь інших та виробити нові…
SBN. 978-617-7061-93-8 В посібнику містяться схеми  (матриці) підготовки дипломатів МЗС України; Пропозиції щодо тематики  занять контингенту МЗС України, що повернувся з-за кордону; Тематика навчання працівників МЗС України.    Дистанційний курс підвищення кваліфікації працівників зарубіжних представництв ДКС МЗС України. Програми тематичних занять, організованих Центром професійної підготовки ДАУ: Військово-технічне співробітництво. Підготовка проектів документів до участі в міжнародних заходах. Конфесійний чинник: що треба знати  дипломатам. Сучасна консульська служба  в реалізації зовнішньої політики України.…
До збірника наукових праць увійшли тези наукових доповідей учасників І – IV Всеукраїнських конференцій індологів (2000–2018 рр.), промови послів Республіки Індія на цих конференціях, вибрані наукові доповіді на пленарних та секційних засіданнях конференцій, а також дослідження (статті) з проблем індології, підготовлені за матеріалами конференцій. Збірник присвячений висвітленню різних аспектів історії Індії з далекої давнини до наших днів, а також окремим питанням індійської релігії, філософії, філології та мистецтва. Значна увага приділяється…
Сторінка 1 із 4
Перейти до початку