>

Участь кандидата політичних наук, молодшого наукового співробітника В.О. Стельмах у роботі міжнародної конференції «Crossing Borders. Migration and Citizenship Education in Europe», 10-12 листопада 2016 року, Загреб, Хорватія

Молодший науковий співробітник відділу історії нових незалежних держав ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» Вікторія Стельмах взяла участь у роботі міжнародної конференції «Crossing Borders. Migration and Citizenship Education in Europe» («Перетин кордонів. Міграція і громадянська освіта в Європі»), що відбулася 10-12 листопада 2016 року у місті Загреб, Хорватія. Міжнародна конференція проводилася в рамках діяльності платформи NECE – (for) Networking European Citizenship Education, створеної за підтримки Bundeszentrale für politische Bildung (Федеральним Агентством громадянської освіти Німеччини). Головна мета платформи NECE полягає у сприянні європеїзації громадянської освіти і формуванні такого поняття як «європейська громадськість». Вона об'єднує вчених, практиків і політиків як на європейському рівні, так і за межами ЄС, сприяє поширенню знань та обміну інформацією, поглиблюючи розуміння впливу громадянської освіти на зміцнення співробітництва в межах ЄС та країн, що входять до Європейської політики сусідства (ЄПС).

Цьогорічна конференція була присвячена міграційній кризі і її впливу на стан національної безпеки і політику Європейського Союзу та його сусідів. Більше 150 учасників із понад 30 країн ЄС та ЄПС розглянули загальноєвропейські підходи до вирішення проблем міграції і протиріч, які виникли як у різноманітних інститутах ЄС, так і між європейськими суспільствами. У процесі роботи конференції учасники обговорювали як інститут громадянської освіти повинен реагувати на полярність уявлень у суспільстві щодо соціального статусу мігрантів, а також розмаїття та самобутності народів самої Європи. На думку багатьох експертів, криза, викликана великою кількістю біженців, знову підкреслила розрив між Сходом і Заходом Європи, та між тими, хто вбачає у космополітичних цінностях загрозу, і тими, хто докладає максимум зусиль аби захистити їх в якості основи нової європейської ідентичності.

Організатори конференції запропонували учасникам багато різноманітних лекцій, круглих столів, семінарів, і «відкритих» форматів роботи, серед яких: тренінг «навчання інструкторів» і обговорення спірних питань в області формального і неформального навчання; семінар-сценарій щодо майбутнього громадянської освіти у світі, що формується в умовах міграції; безпосереднє знайомство із діяльністю НГО, які працюють із проблемою міграції та громадянської освіти у Хорватії; зустріч із викладачами Університету Загреба.

Перейти до початку