>

Участь кандидата історичних наук, доцента, старшого наукового співробітника відділу історії країн Азії та Африки ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» у програмі «International Headquarters for Anniversary Commemoration of Imam Khomeini(s)»

Старший науковий співробітник відділу історії країн Азії та Африки ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» Пророченко Н.О.  у травні була запрошена до участі в програмі «International Headquarters for Anniversary Commemoration of Imam Khomeini(s)», що відбулася з 31 травня 2015 по 04 червня 2015 в Ісламській Республіці Іран.

У межах програми український науковець взяла участь у таких конференціях, як International  Conference  On  «Discourse Of Imam Khomeini’s Political Islam and the Contemporary World», Summit on the «World free of violence», Headquartersof the 26th  Commemoration Ceremony for ImamKhomeini(s).

Участь у цих заходах дозволила безпосередньо з виступів керівництва країни (духовного лідера ІРІ А. Хаменеі, відомого іранського політика, онука імама Р.Хомейні, Хасана Хомейні, президента ІРІ (1989-97) аятоли А. Хашемі Рафсанджані, та інших) ознайомитися з позицією іранського керівництва щодо важливих питань внутрішньої і зовнішньої політики, з тим, як Іран сприймає і  оцінює складні процеси, які відбуваються у світі в цілому і в регіоні Близького та Середнього Сходу, зокрема.

Високий рівень організації і насичена програма, яка включала також відвідування вищих навчальних закладів (SharifUniversity, м. Тегеран), музеїв (MuseumHolyDefence, SaadabadPalace, MuseumofFineArts, м.Тегеран), меморіалів (HolyShrineofImamKhomeini, м. Тегеран), бібліотек (NationalLibraryandArchivesoftheI.R. ofIran, м. Тегеран), дозволила познайомитися з життям сучасного Ірану, його досягненнями, перспективами, зрозуміти, яку важливу роль у збереженні стабільності і солідарності іранського суспільства відіграють традиції і цінності ісламу і іранської культури. Отримані знання сприятимуть поглибленню рівня дослідження актуальних питань історичного розвитку Ісламської Республіки Іран та її ролі у регіональній та міжнародній політиці.

 

Перейти до початку