>

Міжнародний круглий стіл з проблем антиамериканізму у Запоріжжі (12 квітня 2012 р. Прес-реліз)

За ініціативою Державної установи „Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України” та кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету (ЗНУ) 12 квітня 2012 р. на історичному факультеті ЗНУ було проведено міжнародний круглий стіл “Антиамериканізм у сучасному світі: причини та прояви”.

Активну участь в обговоренні історичних витоків антиамериканізму та його сучасних проявів взяли представники США, Канади та України: П. Буш – професор історії Блафтонського Університету (Bluffton University), Огайо, США; В. Полковський – доктор філософії Альбертського університету, Директор Центру канадознавства, професор кафедри лінгвістики Національного університету «Острозька академія»; В. Нагайчук – Надзвичайний та Повноважний Посол України, доцент Дипломатичної академії України при МЗС України; Бессонова М.М. – старший науковий співробітник ДУ „Інститут всесвітньої історії НАН України”; В. Космина, доктор історичних наук, завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ, а також студенти напрямів «Історія» та «Міжнародні відносини» та аспіранти ЗНУ.

Метою круглого столу було обговорення різних оцінок та поглядів на таке явище сучасних міжнародних відносин як антиамериканізм. Головну увагу було приділено як науковому поясненню цього феномену, його витокам та тенденціям подальшого розвитку, так і різнобічному його аналізу. Зокрема, обговорювалось питання наскільки явище антиамериканізму є актуальним у сприйнятті пересічних мешканців США, Канади та України та інших країн світу. Особливий інтерес виклало порівняння точок зору представників Канади та США, між якими існують глибокі економічні, політичні, культурні та інші зв’язки.

В процесі роботи круглого столу обговорювались теоретичні узагальнення основних витоків та вимірів антиамериканізму у сучасному світі (Бессонова М.М.), було окреслено специфіку канадського антиамериканізму, який має свою давню історію (Полковський В.П.), відзначено особливості антиамериканських настроїв на Близькому Сході (Нагайчук В.І.). Учасники круглого столу оприлюднили результати своїх наукових пошуків, розкривши специфіку антиамериканізму у країнах Латинської Америки, Європи, радянського антиамериканізму та проявів цього феномену під час передвиборчих кампаній в Україні. Так, професор історії Блафтонського університету П. Буш акцентував увагу на зростанні негативного ставлення у світі до США та американців.

Більшість учасників круглого столу зійшлися в думці щодо необхідності подальших наукових розвідок та ґрунтовного аналізу феномену антиамериканізму у сучасному світі.

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/novini/mizhnarodnyi-kruhlyi-stil-z-problem-antyamerykanizmu-u-zaporizhzhi.html#sigProId048e09fd25
Перейти до початку