>

III Бакинський міжнародний гуманітарний форум

З 31.10 по 01.11.2013 в Баку проходив III Бакинський міжнародний гуманітарний форум, який відвідала представницька делегація від України.

У роботі форуму взяли участь Президент Азербайджану Ільхам Алієв, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, cпеціальний представник Президента Росії з міжнародної культурної співпраці Михайло Швидкий, ряд відомих політичних і державних діячів, а це близько 800 осіб, які представляли біля 100 країн світу і 5 авторитетних міжнародних організацій. З них 7 осіб – це колишні глави держав, 13 - лауреати Нобелівської премії, 7 – авторитетні почесні професори світу (Emeritus professor), 107 – видатні громадські та політичні діячі.

До складу представницької делегації від України також входили – директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», Заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор Андрій Іванович Кудряченко та в.о.ученого секретаря, кандидат історичних наук, доцент Вікторія Віталіївна Солошенко, які виступили з доповідями, обмінялися думками із зарубіжними колегами, дали низку інтерв'ю ЗМІ Азербайджану та висловили свою вдячність організаторам форуму –  Ільхаму Алієву, Фонду Гейдара Алієва, Посольству Республіки Азербайджан в Україні, друзям та колегам.

Мета форуму – проведення діалогів, обмін думками та обговорення широкого спектру питань глобального характеру, що становлять інтерес для всього людства. Завдання форуму – формування майданчика для конструктивних дебатів і дискусій, обміну ідеями, теоретичними та практичними знаннями. Організатори та учасники форуму – ставлять перед собою амбітне завдання –  формування нового гуманітарного порядку денного з метою його подальшого розгляду в міжнародному масштабі.
Під час роботи форуму були організовані круглі столи за вісьмома напрямами:

  • Конвергенція технологій та обриси майбутнього: основні виклики 21- го століття;
  • Гуманітарні аспекти економічного розвитку;
  • Наукові інновації та їх трансферт у сферу освіти;
  • Мультикультуралізм і самобутність: у пошуках ціннісної згоди в суспільстві;
  • Національна ідентичність в епоху постмодерну;
  • Сталий розвиток та екологічна цивілізація;
  • Досягнення молекулярної біології і біотехнології: від теорії до практики;
  • Актуальні питання медіа в умовах глобалізації інформаційного простору.

На відкритті III Бакинського міжнародного гуманітарного форуму Президент Азербайджану Ільхам Алієв особливо підкреслив, що в XXI столітті мультикультуралізму альтернативи немає і, що Азербайджан століттями був толерантною країною, а «мультикультуралізм в Азербайджані - це спосіб життя».

Показовим є і спільне прагнення учасників Бакинського Гуманітарного Форуму до поглиблення взаємовигідного співробітництва в галузі науки, освіти, культури і мистецтва.

У рамках форуму для гостей були організовані програми по ознайомленню зі столицею і регіонами країни, її культурною спадщиною та  народом. Учасникам форуму пропонувалося відвідати на вибір міста і регіони Азербайджану – Гянджу, Нахчиван, Габалу, Губу, Лянкяран. Бакинський міжнародний гуманітарний форум – це щорічний представницький захід видатних представників політичної, наукової та культурної еліти світового співтовариства, включаючи відомих державних діячів, лауреатів Нобелівської премії з різних галузей науки і керівників впливових міжнародних організацій.

Також інформацію про III Бакинский міжнародний гуманітарний форум розмістили на своїх шпальтах авторитетні та популярні українські та зарубіжні видання: «Урядовий кур'єр» , «Київський Телеграфъ» та інші видання, головні редактори яких були почесними гостями форуму.

Так,  під заголовком «Бакинський стандарт» головний редактор газети «Урядовий кур’єр» Сергій Брага розмістив статтю, в який зазначає, що III Бакинський міжнародний гуманітарний форум – це авторитетний майданчик, де обговорюються актуальні питання гуманітарного співробітництва. Азербайджан, який володіє багатими традиціями міжкультурної, міжцівілізаційної і міжконфесійної співпраці  - ідеальне місце для проведення заходів у такому форматі.

Газета «Київський Телеграфъ» розмістила на своїх сторінках аналітичну статтю під заголовком «Міст – маяк по-Бакинськи» головного редактора газети, учасника III Бакинського міжнародного гуманітарного форуму Володимира Скачка. Український журналіст розповідає своїм читачам про державну політику Президента Азербайджану Ільхама Алієва, колосальні успіхи країни в економіці, розвиток мультикультуралізму як основи внутрішнього світу і злагоди в багатонаціональному і багатоконфесійному Азербайджані.

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/novini/iii-bakynskyi-mizhnarodnyi-humanitarnyi-forum.html#sigProId029e011c04
Перейти до початку