>

Участь делегації ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» у Молодіжному міжнародному форумі «Молодь за історичну пам'ять, патріотизм і громадянськість» (Киргизстан)

З 20 по 24 вересня 2015 року в місті Чолпон-Ата, Киргизстан, що розташований на березі живописного озера Іссик-Куль, відбувся IV Молодіжний міжнародний форум «Молодь за історичну пам'ять, патріотизм і громадянськість», в якому взяли участь понад 80 науковців, членів громадських організацій та студентів з Киргизстану, Грузії, Казахстану, України, Молдови, Росії, Білорусі й Таджикистану.

Робота форуму відбувалася у чотирьох секціях – «Актуальні проблеми збереження історичної пам’яті», «Сучасні національні і міждержавні практики із збереження та формування історичної пам’яті», «Гуманітарна освіта як найважливіший фактор у справі збереження історичної пам’яті, формування громадянської позиції і патріотизму», а також «Історична пам'ять і проблеми національної ідентичності» - де і виступили зі своїми доповідями представники ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» кандидат політичних наук, старший науковий співробітник Ігор Миклащук та кандидат політичних наук, старший науковий співробітник Максим Ялі.

Старший науковий співробітник І.М. Миклащук ознайомив учасників Форуму з доповіддю на тему «Історична пам'ять і проблеми формування політичної ідентичності українського суспільства». Старший науковий співробітник М.Х. Ялі зробив доповідь на тему «Формування української національної ідентичності в ХХІ столітті». Хотілося б відзначити як високий рівень доповідей, так і жваву дискусію в ході їх обговорення, яка пройшла у дружній атмосфері.

Окрім насиченої роботи в секціях, Форум також включав культурну програму, зокрема знайомство з Національним історико-культурним центром «Рух-Ордо», де відбулося урочисте відкриття форуму, виїзний семінар у Державному Іссик-Кульскому заповіднику, а також виїзний семінар у Меморіальному музеї М. Пржевальського (м. Каракол) тощо.

На завершення форуму організатори влаштували чудовий концерт майстрів мистецтв Киргизстану.

Перейти до початку