>

Дні науки та культури Республіки Індія в Україні

У рамках проведення Днів науки та культури Республіки Індія в Україні (26 січня – 15 лютого 2015 р.), що були ініційовані та організовані Всеукраїнською асоціацією індологів та Державною установою «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» були проведені наступні заходи:

1. Святкування річниці Дня Республіки Індія - 26 січня 2015 р.; в Посольстві Республіки Індія в Україні (вул. Берлінського, 20-Б) під час святкування і проведення дипломатичного прийому на честь 65-ї річниці проголошення Республіки Індія відбулася  зустріч науковців Інституту з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Індія в Україні паном Р.К. Чандером, індійськими дипломатами та представниками індійської діаспори в Україні, під час якої було обговорено коло питань українсько-індійського наукового та культурного співробітництва.

2. Міжнародний круглий стіл: «Цивілізаційний поступ Індії: погляд з України» було проведено Всеукраїнською асоціацією індологів та Державною установою «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» 27 січня 2015 р. у Київському будинку вчених НАН України (вул. Володимирська, 45–А).  У круглому столі взяли участь співробітники Посольства республіки Індія в Україні – Е.А.Адамс (аташе по культурі) і В.І.Сіверський (консультант з питань науки та культури),  співробітники Міністерства закордонних справ України – Посол з особливих доручень С.А.Бурдиляк, Посол України в Індії ( 2001 – 2006 рр.) – О.Є.Семенець, Президент Всеукраїнської асоціації індологів – О.І.Лукаш, заступник директора ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» –  Т.О. Метельова, Голова Українського Реріхівського товариства –  В.А. Козар, представники індійської діаспори в Україні («Індіа клаб») – Рам Данге, а також відомі українські індологи, науковці та викладачі провідних наукових та освітніх установ України.

Під час роботи круглого столу було обговорено широке коло питань. Велику увагу учасників круглого столу привернула доповідь О.Є. Семенця«Наука та освіта в Індії: традиції та сучасність», що містила  яскравий фактичний матеріал й глибокі теоретичні висновки щодо сучасного розвитку Республіки Індія.

Оригінальністю постановки проблеми та неординарністю викладення відрізнялася доповідь заступника директора ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидата філософських наук, доцента Т.О. Метельової «Ціннісний вимір індоєвропейської спорідненості: від санкх’ї  і мілетців до  сучасного мультикультуралізму». У  доповіді знайшов обґрунтоване підтвердження  своєї життєздатності відомий індійський принцип розвитку «єдність у розмаїтті», що прийшов в сучасне життя Індії та інших країн світу з далекої індійської давнини.

Велику увагу й зацікавленість викликали доповіді кандидата історичних наук, доцента Київського національного лінгвістичного університету Н.О. Пророченко   «Соціокультурні особливості: роль та значення у модернізації Індії», а також доктора політичних наук, доцента Інституту міжнародних відносин Київського національного університету  імені Тараса Шевченка О.А. Борділовської «Патріотизм як пріоритетна складова цивілізаційного поступу Індії  (погляд з України)».

Важливі висновки та прогнози щодо цивілізаційного розвитку Індії  були викладені у заключному виступі керівника круглого столу, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника відділу історії країн Азії та Африки ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», Президента всеукраїнської асоціації індологів – О.І. Лукаш.

Співробітники ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» та представники Всеукраїнської асоціації індологів також взяли активну участь в організації та проведенні у рамках Днів науки та культури Республіки Індія в Україні українсько-індійської міжнародної зустрічі, що відбулася під час відкриття вернісажу картин «Всі барви Індії» – 28 січня 2015 г. у Київському будинку вчених НАН України. На відкритті міжнародної зустрічі Президент Всеукраїнської асоціації індологів, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії країн Азії та Африки ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» О.І. Лукаш виголосила доповідь на тему: «Роль та значення українсько-індійських наукових та культурних зв'язків у контексті сучасних цивілізаційних проблем». Міжнародна зустріч завершилася виступом українських артистів – виконавців індійських класичних танців.

Організаційний комітет Всеукраїнської асоціації індологів та співробітники ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» ініціювали та здійснили велику організаційну роботу щодо проведення художньо-літературного вечора   «Єдність у розмаїтті», що проходив у Київському будинку вчених НАН України 31 січня 2015 року і був присвячений ознайомленню українських вчених та фахівців з унікальними зразками поетичного та танцювального мистецтва стародавньої та сучасної Індії.

У рамках проведення Днів науки та культури Республіки Індія в Україні Всеукраїнська асоціація індологів, співробітники ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» та Українське Реріхівське товариство провели у Київському будинок вчених НАН України 11 лютого 2015 р. науково-теоретичний семінар на тему: «До 125-річчя з дня народження письменника – символіста Василя Ярошенка». Семінар був присвячений більш глибокому ознайомленню вчених та фахівців НАН України з маловідомими сторінками історії українсько-індійського співробітництва в галузі літератури та мистецтва. Зі змістовною доповіддю на цю тему виступила вчений секретар Українського Реріхівського товариства Юлія Патлань, а оригінальні  повідомлення, що доповнили і більш глибоко розкрили тему були викладені Президентом Всеукраїнської асоціації індологів О.І.Лукаш та Головою Українського Реріхівського товариства –  В.А. Козарем.

Друга українсько-індійська міжнародна зустріч у рамках визначеної програми відбулася під час закриття Днів науки та культури Республіки Індія в Україні  – 15 лютого 2015 р. На засіданні було проаналізовано результати проведеної українсько-індійської програми співробітництва (Дні науки та культури Республіки Індія в Україні, 26 січня – 15 лютого 2015 р.),  окреслені резерви та  перспективи подальшої плідної взаємодії, складено план наступних заходів, серед яких  – проведення IV Всеукраїнської конференції індологів (2-3 червня 2015 р.).

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/novini-f/dni-nauky-ta-kultury-respubliky-indiia-v-ukraini.html#sigProId3acae200c5
Перейти до початку