>

Міжнародний «круглий стіл» - «Ісламський вибір – діалог цивілізацій» (24 лютого 2015 р. Прес-реліз)

24 лютого 2015 року за ініціативою ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» спільно з ВГО «Український центр ісламознавства» відбувся міжнародний  «круглий стіл» – «Ісламський вибір – діалог цивілізацій».

У його роботі взяли участь науковці – фахівці з проблем ісламознавства, політичні оглядачі, громадські діячі та керівники громадських організацій, а також аташе з питань наукових досліджень Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні Парвін Моазамі Гударзі. З вітальним словом до учасників звернулася заступник директора з наукової роботи Тетяна Метельова. Вона підкреслила актуальність наукового заходу в контексті подій в нашій країні та світі, а також звернула увагу на важливість пошуку шляхів досягнення взаєморозуміння з ісламським світом, карту якого сьогодні  активного розігрує на геополітичному рівні країна-агресор.

Завідувач відділу країн Азії та Африки ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», віце-президент з політичних питань ВГО «Український центр ісламознавства В’ячеслав Швед наголосив на зростанні впливу ісламського чинника у сучасних умовах в світі, надав присутнім глибокий аналіз наслідків «Арабської весни» для мусульманських громад та перспектив розвитку демократичних процесів в арабському світі. З великою зацікавленістю присутні сприйняли виступ муфтія Духовного управління мусульман України (ДУМУ) «Умма», президента ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень» Саїда Їсмагілова. У своїй  доповіді «Сучасні політичні виклики та загрози для мусульман України» він зробив детальний огляд ситуації, в якій опинилися мусульманські громади України у зв’язку з окупацією Криму та частини Донецької і Луганської областей. Спираючись на численні факти, доповідач продемонстрував, що на окупованих територіях, де проживає більша частина українських мусульман, Російська Федерація провадить інтенсивну роботу, спрямовану на підпорядкування й встановлення підконтрольності українських мусульманських організацій російській владі. З цією метою Росія використовує широкий арсенал засобів, зокрема і шляхом заміщення їх керівництва своїми ставлениками. Присутні обговорили можливості і шляхи розв’язання піднятих проблем і домовилися перетворити наукову взаємодію між представленими у заході організаціями на регулярну.

Перейти до початку