>

Наукова конференція молодих учених-істориків «Актуальні проблеми всесвітньої історії у дослідженнях молодих учених» (18 травня 2017 р.) Прес-реліз

18 травня 2017 р. у конференц-залі Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулась наукова конференція молодих учених-істориків «Актуальні проблеми всесвітньої історії у дослідженнях молодих учених». Наукова конференція проводилася в рамках відзначення 25-ї річниці Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», яка є провідним науково-дослідним та координаційним центром академічних досліджень із проблематики всесвітньої історії в Україні.

Ініціаторами проведення конференції виступили Дирекція та відділ аспірантури Інституту. Наукова конференція молодих учених-істориків була покликана популяризувати історичну науку та залучити до обговорення актуальних проблем всесвітньої історії молодих науковців-істориків: магістрів, випускників історичних факультетів, аспірантів, докторантів. Ця наукова конференція започаткувала створення осередку для молодих учених-істориків з метою апробації результатів своїх наукових досліджень.

До участі у цьому науковому заході були запрошені студенти випускних курсів магістратури та випускники історичних факультетів, які планують вступати до аспірантури, аспіранти, докторанти та молоді вчені.

У роботі конференції взяли участь аспіранти Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» та гості установи: молоді вчені з Інституту історії України НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка (представники історичного факультету та Інституту журналістики), Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», а також представники наукової молоді регіональних навчальних закладів: Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету. Окрім цього, серед учасників конференції були представники Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного та посольства Бразилії в Україні.

З вітальними словами до учасників конференції звернувся директор Державної установи доктор історичних наук, професор Андрій Іванович Кудряченко. У своєму виступі директор Інституту акцентував увагу присутніх на тому, що професія історика має у певних галузях універсальне значення, оскільки історики краще за представників інших професій враховують історичний досвід, розуміють як саме функціонує суспільство, як  можна скорегувати його розвиток. Андрій Іванович підкреслив, що на молодих науковців-істориків покладена велика відповідальність у творенні майбутнього України, у підтриманні напрацювань попередніх поколінь істориків. Окрім того, у виступі директора Інституту було зазначено, що сучасні історики мають набагато більше можливостей, завдяки сучасним технологіям та доступу до найвіддаленіших архівів різних країн світу, нехай і не у повному обсязі. Завершив своє вітальне слово Андрій Іванович побажанням учасникам конференції успішно виступити із підготованими доповідями, отримати нові знання та налагодити наукові контакти, що є однією з важливих складових успішної наукової роботи.

У своєму зверненні до учасників конференції запрошений доктор юридичних наук та голова Ради молодих вчених відділення історії, філософії та права НАН України Михайло Миколайович Шумило акцентував увагу на тому, що ситуація з наукою, та особливо науковою молоддю в Україні дуже складна, тому ті молоді люди, які пов’язали себе із наукою, виконують дуже важливу суспільну роль, адже кількість молодих вчених в країні зменшилась на 12% порівняно з 2015 р. Голова Ради молодих учених побажав усім успіхів під час обговорення виступів на конференції, а також порадив аспірантам добре навчатись та підвищувати свою кваліфікацію.

До учасників конференції також звернулися заступник директора Інституту Іван Іванович Богданович та учений секретар Інституту Вікторія Віталіївна Солошенко, які зазначили, що попри всі негаразди звання вченого завжди було і залишається почесним, побажали плідної роботи та отримання важливого досвіду наукової роботи, у тому числі – у якісному написанні наукових статей.

Основними напрямами роботи конференції були дослідження внутрішньополітичного, соціально-економічного та культурного розвитку країн світу, а також актуальні проблеми зовнішньої політики та міжнародних відносин країн світу в історичних дослідженнях. У доповідях учасників конференції були представлені різні історичні епохи від часів Стародавнього світу до сучасності. Також варто відзначити, що різними були не тільки хронологічні, а й територіальні виміри виступів на конференції. Так, матеріали досліджень, оприлюднені під час конференції, стосувалися таких регіонів та країн світу як Європа, Північна Америка (США, Канада), Південна Америка (Аргентина та Бразилія), Австралія, Китай, Корея, Африка, Скандинавія тощо.

Доповіді та виступи учасників конференції супроводжувалися активним обговоренням, що є важливим показником актуальності та наукової значущості представлених напрацювань молодих учених. Так, активно обговорювалися питання гендерних студій, ролі особистостей в історії, проблеми мультикультуралізму та толерантності, соціального виміру внутрішньої політики країн світу, а також історична ретроспектива зовнішньої політики та міжнародних відносин, проблематика двосторонніх відносин України із зарубіжними країнами зокрема.

Підсумки конференції підвела завідувач аспірантури Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат історичних наук, доцент М.М. Бессонова, яка підкреслила важливість таких конференцій, які надають можливості молодим ученим здійснити обмін думками, поділитися результатами своїх наукових досліджень, налагодити наукові контакти для подальшої співпраці. Окрім того, у завершальному слові було наголошено на тому, що конференція пройшла успішно, адже молоді вчені-історики, та особливо аспіранти, отримали важливий досвід публічного виступу та ведення наукової дискусії, що є корисним у процесі підготовки до захисту дисертації.

Завантажити прикріплення:

Галерея зображень

Перейти до початку