>

Міжнародна конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених» (11 червня 2019 року). Прес-реліз

11 червня 2019 року у Залі засідань Вченої ради Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулась міжнародна конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених». Організаторами заходу виступили Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України та Інститут історії України НАН України. Проведення подібних конференцій, починаючи з 2017 року, вже стало гарною традицією наукових установ Національної академії наук України сприяти створенню додаткових можливостей обміну думками та апробації результатів наукових досліджень для молодих учених.

Під час відкриття конференції у своєму вітальному слові до учасників конференції директор ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», член-кореспондент НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор Андрій Іванович Кудряченко наголосив на важливості студентських та аспірантських років для подальшого становлення науковця. Саме професія науковця за будь-яких перипетій долі дозволяє залишитись фахівцем та експертом у своїй галузі, тому так важливо не втратити шанс успішного початку розбудови кар’єри.

Зі свого боку, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат історичних наук, доцент Вікторія Віталіївна Солошенко, вітаючи присутніх, звернула увагу на наявну міждисциплінарність досліджень та широку географічну репрезентативність учасників цьогорічної конференції молодих учених.  Це і Білорусь, і Швейцарія. Було висловлено й побажання, яке знайшло відгук у кожного молодого вченого без наукового ступеня: здійснювати апробацію, писати статті і тези, оприлюднювати свої наукові здобутки, щоб успішно захистити дисертації і стати справжніми науковцями.

Завідувач аспірантури ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат історичних наук, доцент Марина Миколаївна Бессонова, у свою чергу, підкреслила важливість долучення до організації даної конференції аспірантів, молодих кандидатів наук, представників Рад молодих вчених. Не менш цінним у цьому процесі є й допомога й поради більш досвідчених колег-науковців. Саме тому такий формат кооперації сприяє подальшому поступу наукового знання в Україні.

Під час пленарного засідання було обговорено декілька цікавих та різнопланових за проблематикою доповідей молодих учених. Так, наприклад, старший науковий співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат політичних наук Ігор Михайлович Вєтринський охарактеризував особливості геополітичних процесів в умовах глобалізації, підкресливши при цьому схожість, якщо не тотожність, понять сучасної «геополітики» та більш поширеного в радянську добу поняття «імперіалізму».

До проблем справи про скіфське золото України у нідерландському суді звернувся під час своєї доповіді старший науковий співробітник відділу історико-правових досліджень Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, голова Ради молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України, кандидат юридичних наук Олександр Олегович Малишев. Дослідник представив аналіз усіх юридичних тонкощів згаданої справи та спрогнозував декілька варіантів подальшого вирішення вже тепер міжнародної проблеми зі скіфським золотом.

Віта Віталіївна Половинська, доцент Київського міжнародного університету, кандидат історичних наук, під час своєї доповіді, яку супроводжувала яскравою презентацією, підготовленою завдяки власним науковим подорожам до Норвегії, звернулась до проблем середньовічної історії, зокрема до характеру норвезько-руського міжнародного співробітництва періоду Харальда Суворого та Ярослава Мудрого.

У свою чергу, старший науковий співробітник, голова Ради молодих вчених Інституту історії НАН України, кандидат історичних наук Володимир Іванович Милько розповів про особливості фінансування земських шкіл наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст., провівши невтішну паралель із станом фінансування середньої освіти у сучасній Україні.

Наприкінці пленарного засідання науковий співробітник, голова Ради молодих вчених Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, кандидат філософських наук Володимир Павлович Волковський звернув увагу присутніх на потенціал українофільського дискурсу ХІХ століття, проаналізувавши його відношення регіональної, європейської та української ідентичності.

Науково-практична складова конференції втілилась у проведенні двох презентацій.

Першу було присвячено можливостям Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні, яку провела молодший науковий співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» Марія Володимирівна Кравченко. Зокрема, були представлені чотири основні програми для українських дослідників, науковців, аспірантів та студентів, які мають змогу поїхати до США на навчання, стажування, проведення досліджень за кошти стипендії імені Фулбрайта.

Під час другої презентації присутнім був представлений науковий збірник тез учасників конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених», що відбулася 17 травня 2018 р. Збірник був відмічений високою якістю та відповідністю стандартам публікації наукових робіт. Примірники було презентовано всім авторам, а також бібліотекам установ, які представляли учасники конференції.

Цьогорічна географія учасників конференції набула міжнародного характеру. Так, серед заявлених тем доповідей посіли чільне місце результати досліджень молодих вчених зі Швейцарії та Білорусі. Учасники з України представляли 7 наукових установ НАН України, 7 університетів та інших закладів освіти, музеїв Києва. Крім того, на участь у конференції подали заявки молоді вчені з багатьох куточків України: Запоріжжя, Острога, Львова, Чернігова, Івано-Франківська, Одеси, Дніпра, Переяслава-Хмельницького.

До участі у конференції долучились аспіранти, випускники аспірантури, здобувачі, кандидати та доктори наук, співробітники наукових та освітніх установ, студенти та випускники закладів вищої освіти.

Доповідачі мали змогу виступити за одним із обраних напрямів: всесвітня історія, філософія, історія України, дослідження в епоху інформаційних технологій та глобальні проблеми людства. Виступи були присвячені актуальним та цікавим проблемам, супроводжувались обговоренням та викликали дискусії. За результатами конференції молодих учених планується підготовка до друку наукового збірника матеріалів, тож запрошуємо всіх учасників долучитися до публікації!

Завантажити прикріплення:

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/publikatsiji/mizhnarodna-konferentsiia-molodykh54265234-2.html#sigProId42ce74cc2f
Перейти до початку