>

Зустріч з азербайджанськими науковцями

Надаючи належну увагу розвитку міжнародного наукового співробітництва, Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України» підтримує наукові контакти з вченими інших країн та прагне розширення наукових взаємин.

29 травня 2012 року в Україну прибула азербайджанська делегація науковців на чолі з директором Центру стратегічних досліджень при Президентові Азербайджанської Республіки Гюльшан Пашаєвою. В рамках візиту на Україну передбачались зустрічі азербайджанських науковців зі своїми колегами в Україні в Національному Інституті стратегічних досліджень при Президентові України та в Державній установі «Інститут всесвітньої історії НАН України».

30 травня 2012 року науковці нашого Інституту брали участь у міжнародній науковій конференції «Роль Чорноморсько-каспійського регіону для європейської та глобальної енергетичної безпеки», яка проводилась в Національному Інституті стратегічних досліджень при Президентові України. На конференції обговорювались проблеми зростання ролі Чорноморсько-каспійського регіону в сфері видобутку та транзиту енергетичних ресурсів; політичні та економічні аспекти розбудови енерготранспортних коридорів у регіоні; досягнення балансу національних інтересів країн регіону в контексті регіональної, європейської та глобальної енергетичної безпеки.

31 травня 2012 року відбулась зустріч колективу Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» з азербайджанськими колегами. Науковці обмінялися інформацією про наукові розробки, публікації, перспективні плани наукових досліджень. В рамках зустрічі відбулась презентація наукового доробку дослідників Інституту всесвітньої історії: трилогія монографій «Україна в Європі: пошуки спільного майбутнього»(2009), «Культурно-цивілізаційний простір Європи і Україна: особливості становлення та сучасні тенденції розвитку»(2010), «Україна в Європі: контекст міжнародних відносин» (2011), а також презентація наукових видань Центру стратегічних досліджень при Президенті Азербайджанської Республіки та книги академіка Раміза Мехтієва «Горіс -2010. Сезон театру абсурду» (Київ, 2012).

Зустріч українських та азербайджанських науковців за участі і виступу Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні, кандидата філософських наук Ейнулли Мадатлі, супроводжувалась активним обговоренням нагальних суспільно-політичних проблем, які на часі в наших країнах, визначенням напрямів наукової взаємодії. Результатом зустрічі стала домовленість про підготовку угоди про наукове співробітництво між Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України» та Центр стратегічних досліджень при Президенті Азербайджанської Республіки, в рамках якої планується проведення спільних наукових конференції та видання наукових часописів.

На запрошення Посольства Азербайджанської Республіки в Україні вчені нашого Інституту відвідали культурні заходи, які проводилися в рамках проведення Днів азербайджанської культури в Україні: концерт діячів мистецтв Азербайджану в Національному театрі опери і балету імені Т. Шевченка та театральну виставу, презентовану в Національному академічному театрі російської драми і м. Л. Українки.

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/novini/zustrich-z-azerbaidzhanskymy-naukovtsiamy.html#sigProIda7c45996ca
Перейти до початку