>

Зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Південно-Африканської Республіки в Україні паном Крістіаном Альбертусом Бассоном

12 березня 2015 року у Державній установі «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» відбулася зустріч із  Надзвичайним і Повноважним Послом Південно-Африканської Республіки в Україні паном Крістіаном Альбертусом Бассоном. Захід було присвячено проблемі розширення двостороннього співробітництва України та Південно-Африканської Республіки.

Надзвичайний і Повноважний Посол,  у ході зустрічі із  колективом Інституту всесвітньої історії НАН України,  представив програмну доповідь з проблем розвитку зовнішньої політики Південно-Африканської Республіки «Building a Better World: The Diplomacy of Ubuntu». Доповідач охарактеризував імперативи розвитку Південно-Африканського регіону та висвітив місце ПАР в системі регіонального співробітництва. У доповіді було окреслено проблеми стратегічного партнерства Південно-Африканської Республіки з Європейським Союзом, США, КНР та іншими партнерами. Пан Посол підкреслив, що між ЄС та ПАР ще у 1999 р. було підписано Угоду про співробітництво, торгівлю та розвиток, текст якої значною мірою відповідає тексту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.     

У ході наукового заходу було обговорено широке коло питань двостороннього партнерства України та ПАР та резерви поглиблення співпраці. Паном Послом було підкреслено перспективність розширення торговельно-економічного співробітництва України та ПАР, яке за останній рік, попри складну ситуацію в Україні, демонструє швидкі темпи зростання.

Інтерес співробітників Інституту викликали також питання гуманітарного співробітництва двох країн та перспективи науково-дослідної співпраці, направленої на дослідження особливостей історичного розвитку країн Південно-Африканського регіону, сучасних вимірів двостороннього співробітництва України та ПАР та резервів її активізаціїі.

Висловивши вдячність його Високоповажності пану Крістіану Альбертусу Бассону, директор Інституту доктор історичних наук, професор Андрій Іванович Кудряченко подарував пану Послу колективну монографію Інституту «Сучасні європейські культурно-історичні цінності в контексті викликів глобалізації», яка викликала інтерес у вельмишановного гостя.

Учасники зустрічі засвідчили надзвичайну важливість заходу як у науково-теоретичній, так і у практичній площині. Сторони домовилися продовжувати співробітництво, підкресливши необхідність поглибленого вивчення історії країн Південної Африки та досліджувати сучасний розвиток регіону.

Галерея зображень

Перейти до початку