До участі також були запрошені: Віктор Кіктенко - д-р. філос.н., директор Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України; Андрій Кудряченко - д-р. і.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАН України, директор Інституту всесвітньої історії НАН України; Євген Харьковщенко - д-р. філос.н., професор, завідувач кафедри релігієзнавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка; Туранли Фергад Гардашкан Оглу - д-р. і.н., професор кафедри загального і слов’янського мовознавства факультету гуманітарних наук НУ «Києво-Могилянська академія», перший заступник голови Ради арабських і мусульманських учених України; Сейфулла Рашидов - голова Ради арабських і мусульманських учених України; Петро Мироненко - доктор політичних наук, президент Академії політико-правових наук України; Сергій Павловський - доктор медичних наук, професор, директор Комунальної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста». Голова Асоціації інститутів та агенцій розвитку міст України; Павло Гай-Нижник - доктор історичних наук, президент Української академії геополітики та геостратегії, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України; В’ячеслав Швед - кандидат історичних наук, доцент, завідувач відділу історії країн Азії та Африки Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України», віцепрезидент Громадської організації «Український центр ісламознавства»; Олена Шаповалова - директор Українського Державного центру міжнародної освіти; Світлана Нестеренко - завідувач відділу наукового розвитку міжнародного співробітництва; Олег Бойчун - віцепрезидент Академії енергетики України; шейх Абу Алруб Емад - президент ГО «УЦДК», заступник голови Ради арабських і мусульманських учених України, модератор.
Як науковий експерт цієї організації, В.О. Швед виступив з доповіддю «Міжнародне та геополітичне значення створення Ради арабських і мусульманських вчених України» у поглибленні співробітництва України з країнами арабсько-мусульманського світу в умовах боротьби з російською агресією.
Своєю чергою віцепрезидент ГО "Український центр ісламознавства", завідувач відділу історії країн Азії та Африки державної установи "Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України" В’ячеслав Швед висловив сподівання, що створення такої організації надасть нового дихання і синергії співпраці України з провідними науковими аналітичними центрами арабо-мусульманського світу. За його словами, щоб успішно опрацьовувати політичну модель відносин України з ісламським світом, необхідно глибоко знати і розуміти складні і неоднозначні процеси, які відбуваються у цьому сегменті Глобального Півдня.
"Співпраця...українських науковців і вчених з арабськими, мусульманськими науковцями, плідна співпраця між нашими науковими організаціями, аналітичними центрами сприятиме реалізації цього завдання", - переконаний він.
В.О. Швед, підкреслює, що вагомим внеском у зміцнення українсько-арабського співробітництва могло б стати проведення другого Саміту миру у Саудівській Аравії. "Поки не визначено, де має відбуватися цей саміт. Україна запропонувала провести в Індії другий Саміт миру. Але, скоріше за все, Нарендра Моді (Прем'єр-міністр Індії - ред.) не бажає псувати відносини з РФ, і там зустрічі не буде. Мені здається, що... є певні ознаки того, що Саудівська Аравія зможе погодитися на проведення на її території другого Саміту миру", - заявив він.
Голова Ради арабських і мусульманських учених України Сейфулла Рашидов зазначив, що її метою насамперед є об'єднання зусиль та координація діяльності арабських і мусульманських науковців України для сприяння розв'язанню актуальних проблем у галузі культури, освіти та науки.
"По-друге, метою є сприяння розвитку науково-культурних взаємовідносин вчених України з вченими арабо-мусульманського світу. По-третє, нам хотілося б зробити свій внесок у пожвавлення і надання нового імпульсу відносинам України з мусульманським світом", - сказав Рашидов.
В Україні нова організація сприятиме розвитку науково-культурних взаємовідносин з арабо-мусульманським світом. Діяльність громадської організації "Рада арабських і мусульманських учених України" сприятиме розвитку науково-культурних взаємовідносин між нашою державою та арабо-мусульманським світом. Про це йшлося на презентації організації, яка відбулася в Укрінформі.
Як повідомляв Укрінформ, у червні Президент України Володимир Зеленський заявив, що обговорюється питання проведення другого Глобального саміту миру у Саудівській Аравії.
Матеріали презентації, де викладені основні положення доповіді науковця та запис презентації заходу розміщено на сайті Укрінформу за посиланням:
https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/3903685-prezentacia-gromadskoi-organizacii-rada-arabskih-i-musulmanskih-ucenih-ukraini.html