>

Участь у Міжнародній літній школі молодих вчених-істориків

З 19 по 28 липня 2014 року співробітники Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» старший науковий співробітник, к.політ.н. Ігор Миклащук та молодший науковий співробітник Вікторія Стельмах взяли участь у роботі Міжнародної літньої школи молодих вчених-істориків країн СНД і Балтії "ХХ століття очима істориків країн СНД і Балтії: наука і освіта", що проходила в м. Москва Російської Федерації.

У роботі Школи взяли участь 20 слухачів – молодих науковців із Азербайджану, Вірменії, України, Білорусі, Молдови, Латвії, Литви та Естонії, а також кілька російських учасників. В якості лекторів та експертів школи виступили провідні історики Росії, що спеціалізуються на питаннях теорії та філософії історії, проблемах вивчення історії ХХ століття і міжнародних відносин.

За результатами роботи Школи слухачі дуже високо оцінили її науково-методичний та організаційний рівень, виявили бажання брати участь у подібних науково-освітніх заходах надалі, інформувати колег у своїх країнах про наявну можливість підвищення кваліфікації. Незважаючи на існуючі ускладнення міжнародного та зовнішньополітичного характеру, молоді історики країн СНД і Балтії провели більше тижня в Москві та Звенигороді в конструктивних дискусіях про перспективні напрями історичних наукових досліджень. Складні та проблемні питання історії  ХХ століття спонукають і молодих дослідників регіону до плідних дискусій, нарощування їх зусиль до поглибленого аналізу історичного поступу пострадянського простору в контексті всесвітньої історії, відкривають широкі можливості для спільної наукової роботи.

Основні організатори Школи – Інститут загальної історії РАН, Російський державний архів соціально-політичної історії та Державний академічний університет гуманітарних наук. Літня школа проводилася за підтримки Федеральної агенції з питань міжнародного гуманітарного співробітництва «Россотрудничество».

Розглядаючи актуальні історичні питання учасники Школи не забували і про культурну сторону свого візиту в Москву. Молодим історикам була проведена оглядова екскурсія по Москві з відвідуванням Державного центрального музею сучасної історії Росії. Окремим пунктом навчально-культурної програми стояв візит до Російського державного архіву соціально-політичної історії, який включав зустріч із директором архіву, спілкою молодих дослідників архіву та відвідуванням архівних фондів.

Підводячи підсумки Школи, організатори та учасники прийняли рішення підготувати спеціалізований інтернет-ресурс з тематики школи, цифрові навчальні матеріали тощо. Але це плани на майбутнє, а на сьогоднішній день учасниками школи з метою підтримки приватного і професійного спілкування в подальшому вже створено FB спеціальну сторінку (https://www.facebook.com/groups/527888773979468/?fref=ts) у соціальній мережі.

Старший науковий співробітник, к.політ.н. Ігор Миклащук і молодший науковий співробітник Вікторія Стельмах - учасники Міжнародної літньої школи молодих вчених-істориків країн СНД і Балтії

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/novini-f/uchast-u-mizhnarodnii-litnii-shkoli-molodykh-vchenykh-istorykiv.html#sigProIdbef027cef5
Перейти до початку