>

Презентація книги В.М.Ткаченка «Росія: ідентичність агресора»

11 лютого 2016 р. у конференц-залі ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулася презентації книги члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, дипломата, доктора історичних наук, професора Василя Миколайовича Ткаченка «Росія: ідентичність агресора».

У заході, організованому Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України», взяли участь її співробітники, представники Президії Національної академії наук України, дипломати України та інших країн, науковці академічних установ та вищих навчальних закладів – Дипломатичної академії України при МЗС України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського Інституту міжнародних відносин – журналісти, докторанти, аспіранти – усього понад 50 учасників. Висвітлював презентацію «5» телеканал, журнал Верховної ради України «Віче» та «Зовнішні справи».

З вітальним словом до присутніх звернувся директор ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» Заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор, А.І. Кудряченко. Він відзначив актуальність дослідження В.М.Ткаченка, аргументував його значущість не лише для України, а й для інших країн, значна частина яких знайомиться з подіями навколо України з джерел країни-агресора.

Cам автор презентованої роботи з притаманною йому ораторською майстерністю окреслив ключові положення праці, в якій висвітлено агресивну сутність «путінізму», його соціальні та ідейні витоки, природу ідеологічної війни Росії проти України. Науковий доробок безпосередньо стосується нинішніх російсько-українських відносин, намагання Путіна встановити новий світовий порядок, балансу сил у зв’язку з путінською агресією в Україну і можливими шляхами розв’язання проблем, що виникли.

Проаналізувавши майже 130 різноманітних джерел – виступів президента Російської Федерації, різних діячів цієї країни, висловлювання керівників та політологів, експертів країн світу, автор детально й аргументовано дослідив питання шовінізму, що розвинувся в сусідній державі, який він і назвав «путінізмом». Водночас проаналізував він і прорахунки української зовнішньої і внутрішньої політики попередніх років, що створювали спокусливий ґрунт для агресора, і умови та чинники поступової еволюції Росії в бік євразійства, масового поширення великодержавницьких настроїв у країні та їх реальних і можливих наслідків.

Учасники заходу надали високу оцінку події – виходу у світ ґрунтовної й важливої роботи. Доктор історичних наук, професор кафедри історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Т.В.Орлова наголосила на багаторічній науковій послідовності і сумлінності автора, зауваживши, що на його книжках вчаться покоління, та відзначила, що високий фаховий рівень притаманний і новій його роботі.

Віце-президент НАН України, академік Національної академії наук України, Надзвичайний і Повноважний Посол України С.І.Пирожков наголосив на тому, що книга В.М.Ткаченка може послугувати каталізатором зрушень у суспільній свідомості та спонукати до ухвалення виважених державницьких рішень.

Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри нової і новітньої історії історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка О.П.Машевський з огляду на граничну актуальність роботи запропонував знайти можливість видати її англійською мовою за кордоном.

Кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» О.О.Шморгун звернув увагу присутніх, що книга написана яскравою, образною, доступною для широкого читача мовою й розрахована не лише на науковців, а й на всіх, хто цікавиться питаннями сучасної політики, проблемами україно-російських відносин. Це є беззаперечним її позитивом та свідчить про особливий хист автора – В.М.Ткаченка
Презентована робота викликала жвавий інтерес учасників, принципове обговорення та отримала одностайну високу оцінку.

Відеосюжет «5 каналу» про презентацію книги в ІВІ НАН України дивіться за посиланням:

Завантажити прикріплення:

Медіа

Галерея зображень

Переглянути вбудовану фотогалерею в Інтернеті за адресою:
https://ivinas.gov.ua/novini-f/prezentatsiia-knyhy-v-m-tkachenka-rosiia-identychnist-ahresora.html#sigProId74511c8082
Перейти до початку