>

Dr. Viktoria Soloschenko „Überleben in Trümmern – Kriegsalltag von Frauen und Kindern in der Ukraine heute“ in „Krieg kerbt Frauen und Kinderseelen“ OEZ Osteuropa Zentrum. Berlin. S. 157-172

Проблему війни в Україні, становище жінок та дітей на Сході України досліджено Ученим секретарем ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидатом історичних наук, доцентом Солошенко Вікторією Віталіївною. Автор ґрунтовно проаналізувала роботи українських, російських, німецьких та австрійських дослідників, присвячених проблемі війни, провела аналогії з іншими країнами, в яких тривали збройні конфлікти.

У підготовці роботи автор опрацювала новітні дослідження Геннадія Боряка, Василя Ткаченка, Тетяни Орлової, Олега Бажана, Сергія Блащука, Наталії Власенко, Сержа Марка, Віктора Брехуненка, Володимира Ковальчука, Барбари Стамболіс, Барбари Штельц-Маркс, Штефана Карнера, Інго фон Мюнха та інших відомих фахівців з цієї проблематики.

Дві війни залишили по собі глибокі сліди в долях мільйонів людей в Європі. Як Друга світова вплинула на тих, хто її пережив? Як вдалося жінкам, дітям та чоловікам пережити травму, нанесену війною? Погляд на сучасні кризові регіони показує, що лихо війни повторюється, а найвразливішими жертвами залишаються жінки і діти. Як влучно написала письменниця з Берліна Джені Шон - сто років тому назад почалася війна, і сьогодні ми знову в епіцентрі воєнних дій, і знову матері несуть на руках своїх дітей, і з тих часів нічого не змінилося, політики знову приходять до влади за допомогою зброї.

Детальніше читайте Dr. Viktoria Soloschenko „Überleben in Trümmern – Kriegsalltag von Frauen und Kindern in der Ukraine heute“ in „Krieg kerbt Frauen und Kinderseelen“ OEZ Osteuropa Zentrum. Berlin. S. 157-172.

Перейти до початку