>
«…оставлен навечно в местах обязательного поселения выселенцев без права возвращения к прежнему месту жительства…». Именно эти строки из документов о насильственном выселении немцев в 1941 г. в отдалённые районы Советского Союза стали названием недавно прошедшей международной научной конференции на Украине. В этом году в разных странах состоялось немало мероприятий, посвященных трагической годовщине – 80-летию депортации этнических немцев СССР в Сибирь и Казахстан. Одно из них успешно прошло на Украине. Это международная научная конференция «Без права возвращения …» 15-16 октября 2021…
Вісімдесят років минуло відтоді, а їм це і досі болить… «Їм» – кому саме? Відповідаємо : йдеться про сотні тисяч етнічних німців України (її німецької частини населення) та інших республік колишнього СРСР, які потрапили під каток насильницької депортації із віками «насиджених» місць, де їм волею Долі судилося народитися,  жити і працювати для суспільного блага… П”ята графа у паспорті – це вирок…
Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує Вас до участі у Міжнародній науковій конференції «Досвід Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) у процесах історичного поступу Близькосхідного регіону», яка відбудеться 25 листопада 2021 року Напрями роботи конференції: Історичні передумови створення РСАДПЗ та основні етапи її розвитку. Аравійська модель історичного розвитку та особливості її втілення у країнах-членах РСАДПЗ. РСАДПЗ у сучасній системі геополітичного балансу Близькосхідного регіону. Досвід та перспективи співробітництва України з країнами РСАДПЗ. У зв’язку з обмеженнями…
Шановні колеги! Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує Вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Будівництво «суспільства добробуту»  в Австралії: шляхи і напрями розвитку (1940-1970 рр.)», яка відбудеться 4 листопада 2021 року.
22 червня 2021 р. відбулася Міжнародна конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії та права у дослідженнях молодих учених» в онлайн режимі (Zoom формат). Організаторами заходу виступили Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України та Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України. Конференції подібного формату вже стали традиційними і проводяться починаючи з 2017 р. Постійне розширення аудиторії учасників свідчить про те, що зазначений захід став одним з провідних…
Запрошує Вас до участі в міжнародній науковій конференції: «Теоретико-методологічні засади дослідження історичного дискурсу пам’яті про Другу світову війну» яка відбудеться 29 червня 2021 року. НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ: Феномен історичного дискурсу пам’яті про Другу світову війну. Методи і методологія дослідження історичної пам’яті про Другу світову війну. Еволюція української та зарубіжної історіографії досліджень пам’яті про Другу світову війну. Актуальні проблеми дослідження історичної пам’яті про Другу світову війну в Україні та світі. У зв’язку з обмеженнями на проведення публічних заходів міжнародна наукова конференція…
Міжнародна конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії та права у дослідженнях молодих учених» покликана залучити до обговорення актуальних проблем історії, філософії та права молодих науковців, тим самим сприяти подальшим науковим пошукам молодих учених і популяризувати соціогуманітарну науку. Цей захід реалізується з ініціативи наукових установ НАН України, їх Рад молодих учених, Ради молодих учених при Відділенні історії, філософії та права НАН України і має на меті надати можливість молодим ученим оприлюднити результати наукових досліджень, поділитися досвідом науково-дослідницької роботи, висловити власні…
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ» Запрошує Вас до участі у міжнародній науковій конференції «Внутрішні та зовнішні складові формування зовнішньої політики країн пострадянського простору», яка відбудеться 30 квітня 2021 року.
У Державній установі «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» заплановано проведення Міжнародної наукової конференції «Без права повернення…» До 80-ти річчя депортації етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу. Дата і місце проведення конференції: 15 – 16 жовтня 2021 р. м. Київ, вул. Леонтовича 5, зала засідань. Організатори: Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Рада німців України, «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт».
Шановні колеги! Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Конфронтація та співробітництво в міжнародних відносинах: теорія і практика», яка відбудеться 31 березня 2021 року (в формі заочної участі).
Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує до участі у міжнародному круглому столі «Роль Японії у сучасному світі», який відбудеться 19 листопада 2020 року.
Dear Colleagues! STATE INSTITUTION „INSTITUTE OF WORLD HISTORY OF THE NATIONAL ACADEMY OF SCIENCES OF UKRAINE” Invites you to participate in the International scientific conference: The Formation of Country of Australia: Achievements and Overcoming the Problems which will take place on October 29, 2020.
— Нині в нас до історії неоднозначне ставлення. Як би ви, Андрію Івановичу, окреслили значення Інституту всесвітньої історії для держави та суспільства? — Такий інститут — це атрибут держави, покликаний сприяти її адекватному визначенню на світовій мапі та оптимальному її міжнародному утвердженню. Тож складовими ознаками державного статусу України було створення низки нових інститутів соціогуманітарного напряму в колі установ Академії наук. Ще у 1992 р. у Києві було створено науково-дослідну установу «Інститут східноєвропейських досліджень АН України», у 2001 р. її перейменовано…
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас до участі у міжнародній науковій конференції: «Засади зовнішньої політики пострадянських країн у 1991-2005 рр.: цивілізаційні, геополітичні та соціально-економічні аспекти», яка відбудеться 1 липня 2020 року. НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ» Запрошує Вас до участі в міжнародній науковій конференції: Політика пам’яті та «битви за минуле» яка відбудеться 25 червня 2020 року.
КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ, ФІЛОСОФІЇ І ПРАВА У ДОСЛІДЖЕННЯХ МОЛОДИХ УЧЕНИХ»  яка відбудеться 16 червня 2020 року Конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених» покликана популяризувати науку та сприяти її розвитку, залучивши до обговорення актуальних проблем історії, філософії і права молодих науковців. Цей захід реалізується з ініціативи наукових установ НАН України, їх Рад молодих учених, а також Ради молодих учених при Відділенні історії, філософії та права НАН України і має на меті…
У конкурсі проєктів  для французьких та українських закладів вищої освіти з метою підтримки або ініціювання французько-українського партнерства у науковій та університетській сферах у квітні 2020 року було оголошено про перемогу проєкту Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України». Відділ університетського та наукового співробітництва Посольства Франції сприятиме організації відкритої лекції для  науковців, аспірантів НАН України та вищих навчальних закладів  України професора Центру «Фукідід», Університету Париж ІІ, Пантеон-Ассас Жюліана Фернандеза на тему: «Зовнішні операції Франції та права біженців». Заплановано  висвітлення…
У зв’язку з обмеженнями на проведення публічних заходів Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми війни і миру в історії країн Європи» відбудеться 26 березня 2020 року в онлайн режимі (у формі заочної участі).
6 лютого цього року наукові співробітники відділу історії нових незалежних держав, головний науковий співробітник, доктор філологічних наук, професор Рудяков П.М. та провідний науковий співробітник, кандидат історичних наук, доцент Цапко О.М. у складі української делегації взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції, присвяченій 390 – річниці з дня народження видатного білоруського вченого, гуманіста і просвітителя Симеона Полоцького, під назвою «Симеон Полоцький в культурному просторі східних слов`ян», яка проходила в м. Мінськ. В роботі конференції брали участь представники трьох країн Білорусії, Росії та…
Вельмишановні колеги ! Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Проблеми війни і миру в історії країн Європи», яка відбудеться 26 березня 2020 року.
30 січня 2020 р. у Великій конференц-залі НАН України (Біла зала засідань) відбувся Міжнародний науковий круглий стіл «Індія: погляд  у майбутнє (до 70-річчя Дня Республіки Індія)». Організаторами конференції виступили: Національна академія наук України (Всеукраїнська асоціація індологів; ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України») та Посольство Республіки Індія в Україні.
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5  6  7  8  9 
  •  Next 
  •  End 
Page 1 of 9
Перейти до початку