>

Participation of the Candidate of Political Sciences, Junior Researcher V. Stelmach in the international conference «Crossing Borders. Migration and Citizenship Education in Europe», November 10-12, 2016, Zagreb, Croatia.

Victoria Stelmakh, Junior Researcher, Department of History of New Independent States of the the State Institution  «Institute of World History of the National Academy of Sciences of Ukraine», participated in the international conference «Crossing Borders. Migration and Citizenship Education in Europe», held in November 10-12, 2016, in Zagreb, Croatia. Міжнародна конференція проводилася в рамках діяльності платформи NECE – (for) Networking European Citizenship Education, створеної за підтримки Bundeszentrale für politische Bildung (Федеральним Агентством громадянської освіти Німеччини). Головна мета платформи NECE полягає у сприянні європеїзації громадянської освіти і формуванні такого поняття як «європейська громадськість». Вона об'єднує вчених, практиків і політиків як на європейському рівні, так і за межами ЄС, сприяє поширенню знань та обміну інформацією, поглиблюючи розуміння впливу громадянської освіти на зміцнення співробітництва в межах ЄС та країн, що входять до Європейської політики сусідства (ЄПС).

Цьогорічна конференція була присвячена міграційній кризі і її впливу на стан національної безпеки і політику Європейського Союзу та його сусідів. Більше 150 учасників із понад 30 країн ЄС та ЄПС розглянули загальноєвропейські підходи до вирішення проблем міграції і протиріч, які виникли як у різноманітних інститутах ЄС, так і між європейськими суспільствами. У процесі роботи конференції учасники обговорювали як інститут громадянської освіти повинен реагувати на полярність уявлень у суспільстві щодо соціального статусу мігрантів, а також розмаїття та самобутності народів самої Європи. На думку багатьох експертів, криза, викликана великою кількістю біженців, знову підкреслила розрив між Сходом і Заходом Європи, та між тими, хто вбачає у космополітичних цінностях загрозу, і тими, хто докладає максимум зусиль аби захистити їх в якості основи нової європейської ідентичності.

Організатори конференції запропонували учасникам багато різноманітних лекцій, круглих столів, семінарів, і «відкритих» форматів роботи, серед яких: тренінг «навчання інструкторів» і обговорення спірних питань в області формального і неформального навчання; семінар-сценарій щодо майбутнього громадянської освіти у світі, що формується в умовах міграції; безпосереднє знайомство із діяльністю НГО, які працюють із проблемою міграції та громадянської освіти у Хорватії; зустріч із викладачами Університету Загреба.

Перейти до початку