>

Інформація про перебування д.політ.н. І.С. Піляєва на факультеті гуманітарних наук Вільнюського університету (м. Каунас, Литовська Республіка)

У рамках 7-го рамкового проекту Європейського Союзу PRORES, що передбачає співробітництво провідних науково-дослідних та освітніх установ Литви, Польщі і України, завідувач відділу історії нових незалежних держав Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» доктор політичних наук І.С. Піляєв 16-20 вересня 2014 р. перебував у м. Каунас (Литовська Республіка) на запрошення Каунаського факультету гуманітарних наук Вільнюського університету – одного з найстаріших вищих навчальних закладів Центрально-Східної Європи (заснований у 1579 році).

Під час перебування І.С. Піляєв прочитав дві лекції (англійською мовою): для бакалаврів – «Виклики та проблеми державної міграційної політики в євроінтеграційному контексті» та для магістрів – «Українська криза: історичне та цивілізаційно-культурне підѓрунтя». Лекції отримали позитивну оцінку з боку керівника проекту професора кафедри філософії та культурології зазначеного факультету професора Віргінії Юреньєне та були з інтересом сприйняті студентами.

Відбулася зустріч І.С. Піляєва з деканом Каунаського факультету гуманітарних наук доцентом Кестутісом Дріаунісом, під час якої була висловлена взаємна зацікавленість у налагодженні довгострокового плідного співробітництва між двома авторитетними установами України і Литви у науково-освітній галузі.

Також відбувся конструктивний обмін досвідом та творчими ідеями з провідними співробітниками кафедри філософії та культурології, передано для публікації в рамках проекту наукову статтю, присвячену проблемам міжнародної міграції в регіоні Центрально-Східної Європи.

Перейти до початку