Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції  «Історичні передумови становлення зовнішньополітичної орієнтації країн пострадянського простору» 26 вересня 2019 року.
9 липня 2019 року у конференц-залі ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулась зустріч науковців ІВІ НАН України з директором Архіву національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона (National Security Archive at George Washington University) Томасом Блантоном (Thomas S. Blanton) та керівником російських програм Архіву національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона доктором наук Світланою Савранською.
29 травня 2019 р. відбулося засідання Президії НАН України під головуванням Президента НАН України Б.Є.Патона. Він відкрив роботу засідання з нагородження видатних вчених, які до Дня науки в Україні отримали урядові нагороди – ордени України та звання Заслужених діячів науки і техніки України. Серед них – наша колега – заввідділу глобальних та цивілізаційних процесів, доктор політичних наук, професор Зернецька Ольга Василівна, яказ рук Президента НАН України Бориса Євгеновича Патона  отримала високу нагороду – Орден княгині Ольги ІІІ ступеня  за багаторічну плідну наукову діяльність, розвиток наукових досліджень і розробку нового напряму в науці «глобальна політична комунікація». Щиро вітаємо нашу колегу та…
5 липня 2019 р. відбулося чергове виїзне засідання профспілкового активу Інституту. Цього разу його метою стало ознайомлення із знаменитими місцями мальовничого Яготина, що пов’язані із відомими сторінками життя і творчості нашого великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Група науковців Інституту побувала у двірцево-парковому комплексі на березі озера Супій, який було закладено гетьманом України Кирилом Розумовським, та розширено його сином у XVIII ст.
21 червня 2019 року в колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулось щорічне урочисте нагородження талановитої молоді столиці премією Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва (виконавчий орган – Департамент молоді та спорту Київської міської ради). 100 найкращим, молодим та талановитим кандидатам було вручено дипломи лауреатів, з них: за наукові досягнення – 65, за творчі досягнення – 15, за внесок у розвиток молодіжного руху – 20. Серед лауреатів премію було присуджено кандидату політичних…

Cаміт в м.Осака 2019 року

28–29 червня 2019 року в Міжнародному виставковому центрі в м.Осака, Японія відбувся 14-й  Саміт "Великої двадцятки" (G20), до складу якої належать лідери 19 країн і ЄС, які разом виробляють близько 80 відсотків світового ВВП. Під час Саміту обговорювалося вісім тем, вирішення проблем яких мають забезпечувати глобальний сталий розвиток: "Глобальна економіка", "Торгівля та інвестиції", "Інновації", "Екологія та енергетика", "Зайнятість", "Розширення прав і можливостей жінок", "Розвиток" та "Здоров'я".
23 травня 2019 р. у конференц-залі ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбувся Міжнародний науковий круглий стіл «Україна – Індія: видатні постаті української індології (присвячується  пам’яті П. Г. Ріттера)» . Організаторами конференції виступили: Всеукраїнська асоціація індологів; ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» та Посольство Республіки Індія в Україні.
11 червня 2019 року у Залі засідань Вченої ради Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулась міжнародна конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених». Організаторами заходу виступили Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України та Інститут історії України НАН України. Проведення подібних конференцій, починаючи з 2017 року, вже стало гарною традицією наукових установ Національної академії наук України сприяти створенню додаткових можливостей обміну думками та апробації результатів наукових досліджень…
28 травня 2019 р. ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» відвідала делегація представників Цзінанського університету (Гуанчжоу, Китайська Народна Республіка). Університет Цзінань (заснований у 1906 р.) вважається одним з кращих університетів на півдні Китаю. Він є першим університетом на материковій частині Китаю, який набирав іноземних студентів на навчання. Університет має 5 кампусів, розташованих у трьох різних містах, включаючи три у Гуанчжоу, один у Чжухай та один у Шеньчжень, до його складу входять 36 коледжів і 203 науково-дослідних інститути.
30  травня 2019 року  в  ДУ «Інститут всесвітньої історії НАНУ» відбулась міжнародна  наукова конференція «Консолідуючий потенціал політики пам’яті: загальні закономірності та національні особливості».  Протягом останнього десятиліття  роль  міждисциплінарних досліджень проблем історичної пам’яті, відомих під назвою memory studies,  істотно зросла.  Не в останню чергу це стає основою розуміння  не лише історії тих чи тих країн, але й історії формування їх базових цінностей.  Саме на цю закономірність звернув увагу у своєму вступному слові Директор Інституту, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України,…
22 травня відбулось виїзне засідання профспілкового активу нашого Інституту до Національного музею історії України у Другій світовій війні. Члени нашого колективу – учасники цього заходу, отримали колосальне враження, без перебільшення, глибокий емоційний сплеск від побаченого. Перед нами ніби ожила мовою ретельно відібраних музейних експонатів трагедія українського народу, який не зі своєї провини чи ініціативи, опинився у самому вирі цієї  жахливої війни ХХ ст.
Запрошуємо до участі у конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених», яка відбудеться 11 червня 2019 року.
Шановні колеги! Запрошуємо Вас до публікації статей у науковому фаховому виданні «Проблеми всесвітньої історії». Науковий журнал «Проблеми всесвітньої історії» приймає до друку статті до № 2(8) до 31 травня 2019 року.
Шановні колеги! Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» запрошує Вас до участі в міжнародній науковій конференції «Консолідуючий потенціал політики пам’яті: загальні закономірності та національні особливості», яка відбудеться 30 травня 2019 року.
16 квітня 2019 р. у Державній установі «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» була проведена Міжнародна наукова конференція «Еволюція цінностей в умовах глобалізації».
4 квітня 2019 року Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви Онуфрій нагородив доктора філологічних наук, професора, провідного наукового співробітника Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Павла Рудякова грамотою "За заслуги перед Українською Православною Церквою".
21 березня 2019 р. у конференц-залі Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету відбулась Міжнародна наукова конференція «Китай у «нову епоху»: до 70-річчя утворення КНР». Конференція була проведена за ініціативи відділу історії країн Азії та Африки Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» та Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету.
6 грудня 2018 року в павільйоні № 23 «Наука» НАН України Національного комплексу «Експоцентр України» відбулася виставка-презентація науково-технічних розробок установ Національної академії наук України. Подія була приурочена видатній даті не лише загальноукраїнського, а й світового рівня – 100-річчю від часу заснування вищої наукової організації нашої держави – Національної академії наук України.
На позачергових парламентських виборах у Ізраїлі дві ключові конкурентні партії прийшли до фінішу з практично однаковою кількістю голосів. Після того, як ЦВК Ізраїлю порахувала 97% голосів, стало відомо, що партія «Лікуд» чинного прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху отримала 26,28% голосів, у той час як політичний альянс «Кахоль-лаван» («Біло-синій») на чолі з колишнім начальником генштабу армії оборони Ізраїлю Бені Ганцом та журналістом і письменником Яїром Лапідом — 25,97%, передає The Times of Israel. Таким чином обидві політсили отримають по 35 (зі 120) місць…
У Лівії розгорається «вулкан гніву». До чого призведе наступ Халіфа Хафтара на Триполі та в чому тут інтерес Росії
Шановні колеги! Запрошуємо Вас до участі в міжнародній науковій конференції «Еволюція цінностей в умовах глобалізації», яка відбудеться 16 квітня 2019 р.
Сторінка 1 із 6
Перейти до початку