>

Другий Бакинський міжнародний гуманітарний форум

Як відомо, 4-5 жовтня 2012 року проходив Другий Бакинський міжнародний гуманітарний форум.

(Див. на сайтах http://www.bakuforum.org/ru/links/; 1news.az та  офіційний сайт Президента Азербайджанської Республіки.

У відкритті Форуму взяв участь Президент Азербайджана Ільхам Алієв та його дружина Мехрибан Алієва. Глава держави виступив зі змістовною промовою на відкритті Форума.

Спеціальний представник президента Російської Федерації з питань міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой зачитав вітальний лист президента Володимира Путіна.

Потім виступила президент Генеральної конференції ЮНЕСКО, постйний представник Угорщини в ЮНЕСКО Каталін Богьян.

Учасникам Форуму було представлено відеозвернення генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової.

Після виступу генерального директора ІСЕСКО Абдульазіза бін Осман аль-Тувейджрі було продемонстровано фільм про Республіку Азербайджан.

По завершенню церемонії відкриття учасники Форуму сфотографувалися на память з Президентом Ільхамом Алієвим та йогодружиною Мехрибан Алієвою.

Потім Форум продовжив работу пленарними засіданнями протягом цих двох днів.

Варто зазначити, що в роботі Другого Бакинського міжнародного гуманітарного форуму брали участь понад 700 представників із 70 зарубіжних країн та 7 авторитетних міжнародних організацій. 10 із них є колишніми главами держав, 11 – лауреатами Нобелівської премії, 5 – авторитетними почесними професорами світу (Emeritus professor), 10 – керівними посадовими особами, які представляють авторитетні міжнародні організації, 55 – провідними громадськими та політичними діячами.

На Форумі були проведені «круглі столи» за участю видатних діячів науки й культури, в їх числі лауреатів Нобелівської премії, по таким напрямам, як-то:

  • Гуманітарні аспекти моделей економічного розвитку;
  • Конвергуючі технології і контури майбутнього;
  • Сучасні ЗМІ та нові виклики;
  • Система традиційних цінностей у постмодерністській культурі;
  • Нові методологічні підходи до процесів глобалізації у XXI столітті;
  • ехнології, які міняють погляд на сучасну медицину й молекулярну біологію;
  • Мультикультуралізм і культурне самопізнання;
  • Мультикультуралізм в житті суспільства.

Другий Бакинський міжнародний гуманітарний форум прийняв відповідну Декларацію з метою організації гуманітарного співробітництва та сприяння забезпечення координації в даному напрямі. (Див. на сайті http://www.bakuforum.org/ru/deklaraciya/ )

В рамках двохденного Форуму для гостей були організовані розширені програми для ознайомлення зі столицею Азербайджана Баку та регіонами республіки, а також багатою культурною спадщиною та мистецтвом азербайджанського народу.

У складі вітчизняної делегації був і директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» доктор історичних наук, професор А.І.Кудряченко, який виступив з доповіддю на одному із «круглих столів», а також дав інтерв’ю азербайджанським засобам масової інформації.

На сайті Інституту вказуємо сайт Другого Бакинського гуманітарного форуму та інтерв’ю А.І.Кудряченка для 1news.az

Перейти до початку