>
Нинішня криза у відносинах між Росією і США поступово назрівала з кінця жовтня 2021 р., коли в американських ЗМІ почалася гучна інформаційна кампанія про посилення загрози російського військового вторгнення в Україну. Центральна теза цієї кампанії, до якої активно долучився Державний департамент США, полягала в зосередженні навколо кордонів України великого угруповання російських військ, достатніх для прямого вторгнення і окупації української території.
Официальный визит премьер-министра Израиля Н. Беннетта в Объединенные Арабские Эмираты 12-13 декабря 2021 г. уже успели охарактеризовать как исторический. Он стал ярким символом тех изменений, которые принесли с Соглашением Авраама во взаимоотношениях между Израилем и рядом арабских стран, концентрированным обобщением сущности этого процесса. Вследствие ряда факторов, среди которых главными стали: заметное уменьшение присутствия США в регионе Ближнего Востока, серьезное увеличение влияния иранского режима на геополитическую и ситуацию в регионе, начало…
“Людство надто довго тягло час у питанні зміни клімату, до півночі залишилася одна хвилина, настав час діяти”, - з таким закликом звернувся до світових лідерів прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на 26-й сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (КС-26 РКЗК ООН), яка пройшла в Глазго з 1 по 12 листопада 2021 р. Це сталося на тлі публікації низки досліджень експертів, які попереджають про необхідність невідкладного вжиття заходів для…
Російська тема домінувала на засіданні Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони (Брюссель, 21-22.10.2021). Міністерська нарада відбулася на тлі різкого загострення відносин НАТО з Росією, спровокованого рішенням штаб-квартири альянсу вислати 8 співробітників місії РФ у Брюсселі під традиційним приводом ворожої діяльності, яку проводить Москва. Водночас НАТО в односторонньому порядку оголосило про скорочення чисельності місії РФ при НАТО до 10 осіб.
Після відео-конференції 15 вересня 2021 р. президент США Дж.Байден, прем’єр-міністри Австралії Скотт Моррісон і Великої Британії Борис Джонсон оголосили про створення нового союзу в сфері безпеки. Назва цього союзу постає із відповідної абревіатури  – AUKUS (Australia, United Kingdom, United States)
15 серпня 2021 р. загони радикального ісламського руху Талібан без бою увійшли до Кабулу, столиці Афганістану, і оголосили про свою перемогу. Ця подія призвела до серйозного переформатування не лише регіонального, а й, значною мірою, глобального геополітичного та геостратегічного балансу та матиме значні політичні, безпекові та економічні наслідки.
Візит канцлера ФРН А.Меркель до США, який відбувся 15 липня, засвідчив суттєве поліпшення американо-німецьких відносин. За підсумками переговорів А.Меркель і Дж.Байден відзначили спільні позиції з питань трансатлантичних відносин, співпраці в сфері енергетики і захисту клімату, відносин з Росією, Китаєм, а також протидії пандемії коронавірусу. 
Идея первого зарубежного визита Байдена заключалась в восстановлении глобального лидерства США и политического единства коллективного Запада в соперничестве с Россией и Китаем. Насыщенная программа турне, которое продолжалось с 9 по 16 июня, включала встречи с британским премьером Б.Джонсоном и королевой Елизаветой II, саммиты на уровне группы G7, НАТО и США-ЕС и переговоры с В.Путиным.
В течение 11 дней, начиная с 10 по 21 мая 2021 года произошло крупнейшее с 2014 г. прямое столкновение между исламской проиранской радикальной группировкой ХАМАС, контролирующей Сектор Газа с 2006 г., и Израилем.
У квітні відбулось дві події, які якнайкраше підтверджують тезу, що подолати глобальні екологічні проблеми можна лише шляхом міжнародного співробітництва. Це – кліматичний саміт і тридцять п’ята річниця аварії на Чорнобильській АЕС.
Страница 1 из 7
Перейти до початку