Запрошує Вас до участі в міжнародній науковій конференції: «Теоретико-методологічні засади дослідження історичного дискурсу пам’яті про Другу світову війну» яка відбудеться 29 червня 2021 року. НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ: Феномен історичного дискурсу пам’яті про Другу світову війну. Методи і методологія дослідження історичної пам’яті про Другу світову війну. Еволюція української та зарубіжної історіографії досліджень пам’яті про Другу світову війну. Актуальні проблеми дослідження історичної пам’яті про Другу світову війну в Україні та світі. У зв’язку з обмеженнями на проведення публічних заходів міжнародна наукова конференція…
Міжнародна конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії та права у дослідженнях молодих учених» покликана залучити до обговорення актуальних проблем історії, філософії та права молодих науковців, тим самим сприяти подальшим науковим пошукам молодих учених і популяризувати соціогуманітарну науку.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ» Запрошує Вас до участі у міжнародній науковій конференції «Внутрішні та зовнішні складові формування зовнішньої політики країн пострадянського простору», яка відбудеться 30 квітня 2021 року.
У Державній установі «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» заплановано проведення Міжнародної наукової конференції «Без права повернення…» До 80-ти річчя депортації етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу. Дата і місце проведення конференції: 15 – 16 жовтня 2021 р. м. Київ, вул. Леонтовича 5, зала засідань. Організатори: Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Рада німців України, «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт».
Шановні колеги! Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Конфронтація та співробітництво в міжнародних відносинах: теорія і практика», яка відбудеться 31 березня 2021 року (в формі заочної участі).
Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує до участі у міжнародному круглому столі «Роль Японії у сучасному світі», який відбудеться 19 листопада 2020 року.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ» Запрошує Вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції: «Становлення держави Австралія: здобутки та подолання проблем» яка відбудеться 29 жовтня 2020 року.
— Нині в нас до історії неоднозначне ставлення. Як би ви, Андрію Івановичу, окреслили значення Інституту всесвітньої історії для держави та суспільства? — Такий інститут — це атрибут держави, покликаний сприяти її адекватному визначенню на світовій мапі та оптимальному її міжнародному утвердженню. Тож складовими ознаками державного статусу України було створення низки нових інститутів соціогуманітарного напряму в колі установ Академії наук. Ще у 1992 р. у Києві було створено науково-дослідну установу «Інститут східноєвропейських досліджень АН України», у 2001 р. її перейменовано…
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас до участі у міжнародній науковій конференції: «Засади зовнішньої політики пострадянських країн у 1991-2005 рр.: цивілізаційні, геополітичні та соціально-економічні аспекти», яка відбудеться 1 липня 2020 року. НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ» Запрошує Вас до участі в міжнародній науковій конференції: Політика пам’яті та «битви за минуле» яка відбудеться 25 червня 2020 року.
КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ, ФІЛОСОФІЇ І ПРАВА У ДОСЛІДЖЕННЯХ МОЛОДИХ УЧЕНИХ»  яка відбудеться 16 червня 2020 року Конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених» покликана популяризувати науку та сприяти її розвитку, залучивши до обговорення актуальних проблем історії, філософії і права молодих науковців. Цей захід реалізується з ініціативи наукових установ НАН України, їх Рад молодих учених, а також Ради молодих учених при Відділенні історії, філософії та права НАН України і має на меті…
В конкурсе проектов для французских и украинских высших учебных заведений с целью поддержки или инициирования французско-украинского партнерства в научной и университетской сферах в апреле 2020 года было объявлено о победе проекта Государственного учреждения «Институт всемирной истории Национальной академии наук Украины». Отдел университетского и научного сотрудничества Посольства Франции будет способствовать организации открытой лекции для ученых, аспирантов НАН Украины и высших учебных заведений Украины профессора Центра «Фукидид», Университета Париж II, Пантеон-Ассасе Жюлиана Фернандеза на тему: «Внешние операции Франции и права беженцев». Планируется…
У зв’язку з обмеженнями на проведення публічних заходів Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми війни і миру в історії країн Європи» відбудеться 26 березня 2020 року в онлайн режимі (у формі заочної участі).
6 февраля этого года научные сотрудники отдела истории новых независимых государств, главный научный сотрудник, доктор филологических наук, профессор Рудяков П.Н. и ведущий научный сотрудник, кандидат исторических наук, доцент Цапко А.Н. в составе украинской делегации приняли участие в работе Международной научной конференции, посвященной 390 - летию со дня рождения выдающегося белорусского ученого, гуманиста и просветителя Симеона Полоцкого, под названием «Симеон Полоцкий в культурном пространстве восточных славян», которая проходила в Минске. В работе конференции принимали участие представители трех стран: Беларуси, России и…
Вельмишановні колеги ! Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Проблеми війни і миру в історії країн Європи», яка відбудеться 26 березня 2020 року.
30 января 2020 года в Большом конференц-зале НАН Украины (Белый зал заседаний) состоялся Международный научный круглый стол «Индия: взгляд в будущее (к 70-летию Дня Республики Индия)». Организаторами конференции выступили Национальная академия наук Украины (Всеукраинская ассоциация индологов; ГУ «Институт всемирной истории НАН Украины») и Посольство Республики Индия в Украине.
23 декабря 2019 года в Государственном учреждении «Институт всемирной истории НАН Украины» состоялся Международный круглый стол «Внешняя политика Украины и Китая в контексте современных глобальных вызовов», организованный отделом истории стран Азии и Африки. В работе круглого стола участие приняла китайская делегация во главе с советником департамента политики Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики Чжан Хайтао. Открывая круглый стол, член-корреспондент Национальной академии наук Украины, доктор исторических наук, профессор, заслуженный деятель науки и техники Украины, директор ГУ «Институт всемирной истории НАН Украины»…
Бурные и драматические события в январе 2020 года в пространстве Ближнего Востока и Северной Африки привели к крайне угрожающему обострению военно-политической обстановки в указанном регионе. Ликвидация американской стороной иранского генерала Касема Сулеймани, которого не без основания считали фактически второй по влиянию политической фигурой в Иране, фактически совпала с новой фазой открытого конфликта между двумя враждующими ливийскими силами - Правительством национального спасения в Триполи на главе с Фаиз Сараджа и генералом Халифой Хафтаром, командующим так называемой ливийской национальной армии. В это…
Уважаемые коллеги! Приглашаем вас принять участие 30 января 2020 в работе международного круглого стола: ИНДИЯ: ВЗГЛЯД В БУДУЩЕЕ (К 70-летию Дня Республики Индия) Организаторы: Всеукраинская ассоциация индологов, ГУ «Институт всемирной истории НАН Украины», Посольство Республики Индия в Украине. У роботі круглого столу беруть участь: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Його Високоповажність Партха Сатпатхі, українські дипломати, відомі вчені ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», викладачі провідних ЗВО України, аспіранти, студенти.     Основні напрями роботи круглого столу: Республіка Індія…
16 января 2020 года состоялась встреча сотрудников Государственного учреждения «Институт всемирной истории НАН Украины» с российским историком, доктором исторических наук, профессором кафедры истории народов стран СНГ и директором Центра по изучению истории Украины Института истории Санкт-Петербургского государственного университета Татьяной Геннадьевной Таировой-Яковлевой.
6 грудня за ініціативою дирекції та профкому була проведена тематична екскурсія профспілкового активу Інституту. Місцем її проведення були обрані найбільш популярні сьогодні музеї нашої столиці – Музей води та Музей Революції Гідності.
Страница 1 из 9
Перейти до початку