>

Виїздне засідання членів профспілкової організації Інституту до м. Чернігова

20 грудня 2014 р. за ініціативи профкому Інституту відбулась екскурсійна поїздка до стародавнього та знаного своїми неповторними історико-архітектурними пам’ятками м.Чернігова, одного з найдревніших міст України часів Київської Русі.

На шляху до Чернігова екскурсійний автобус зробив зупинку у Козельці, де співробітники Інституту мали змогу помилуватися шедевром українського барокко – Собором Різдва Пресвятої Богородиці, який було споруджено у 1752-1763 рр. за замовленням матері видатного українського діяча цієї пори – Кирила Розумовського.

У самому Чернігові колектив співробітників нашого Інституту чекали головні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Відбулася цікава та змістовна екскурсія по залах Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарковського. Науковців детально, глибоко й професійно ознайомили із історичним минулим та сьогоденням Чернігова, його внеском у створення та розвиток Української держави.

Після екскурсії до музею співробітники були ознайомлені із Спасо-Преображенським собором, П’ятницькою церквою, Троїцьким собором, Борисоглібським собором, помилувались будинком Колегіуму, зробили пішу прогулянку алеями Дитинця, з якого відкривається уся панорама Чернігова із його золотими куполами.

Після обіду нас чекала зустріч із таким дивом Чернігова – унікальними Антонієвими печерами та Іллінською церквою – монастирським комплексом, започаткованим знаменитим Антонієм Печерським у другій половині ХІ ст. Незабутнє враження членів наукового колективу мали відвідання келії самого Антонія Печерського.

За свідченням членів екскурсійної групи, виїздне засідання профспілкової організації Інституту було не лише надзвичайно цікавим та корисним, збагатило наші знання про рідну країну, а й значною мірою сприяло зміцненню в  колективі Інституту атмосфери колективізму, взаємоповаги та додало співробітникам додаткової наснаги у вирішенні  наукових завдань.

Перейти до початку