>
Запрошуємо Вас до участі в міжнародній науковій конференції: «Пам’ять про Другу світову війну: переможці та переможені» яка відбудеться 25 квітня 2023 року об 11.00.
18 квітня 2023 р. об 11.00 у залі Вченої ради Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» за адресою вул. Леонтовича, 5 відбудеться презентація монографії Заслуженого працівника освіти України, доктора юридичних наук, професора Аріфа Джаміль огли Гулієва «Отец Нации». Монографія присвячена історії та пам’яті Президента Азербайджану Гейдара Алієва (1993-2003 рр.). 10 травня 2023 р. виповнюється 100 років з дня його народження. Згідно з пунктом 23, статті 109 Конституції Азербайджану Президентом Азербайджанської Республіки 2023 рік оголошено – «Роком Гейдара Алієва».
Електронна наукова бібліотека створена Державною установою «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» та використовує програмне забезпечення EPrints 3, що вільно розповсюджується під ліцензією GNU та розроблене в Університеті Саутгемптона.
Вся кореспонденція, що її стосується, повинна відправлятися на
Державну установу „Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України” створено за Постановою Президії НАН України від 21 вересня 2011 року за № 266 на базі Інституту європейських досліджень НАН України з метою забезпечення більш сприятливих організаційних умов для проведення фундаментальних і прикладних досліджень проблем динаміки всесвітньо-історичного процесу, вивчення історичних зв’язків України з країнами і народами світу, актуалізації та впровадження передового світового цивілізаційного досвіду у практику суспільно-політичного і культурного життя.
Сучасні виклики, які постають перед українською державою і суспільством в умовах модернізації та глобалізації, висувають перед вітчизняною академічною соціогуманітаристикою, зокрема, перед історичною наукою нові перспективні завдання щодо наукового забезпечення інтеграції України у світове співтовариство, вироблення практичних рекомендацій щодо врахування світового історичного досвіду при здійсненні соціально-економічних та суспільно-політичних перетворень.
Головним завданням Інституту визначено проведення й координацію фундаментальних і прикладних досліджень проблем всесвітньо-історичного процесу, культурно-цивілізаційного розвитку та розробку на цій основі рекомендацій для органів державної влади щодо стратегії інтеграції України у світове співтовариство. Відповідно до цього основними напрямами наукових досліджень установи є:
У своїй діяльності Інститут тісно співпрацює з органами державної влади України, міністерствами і відомствами щодо підготовки аналітичних і прогностичних матеріалів з проблематики міжнародних відносин, взаємин України з країнами світу, вивчення їх досвіду в контексті реформування і модернізації нашої країни.
Очолює Інститут знаний в Україні та за її межами фахівець в галузі всесвітньої історії та міжнародних відносин доктор історичних наук, професор Андрій Іванович Кудряченко.
СТАТУТ Державної установи „Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України”