>

Тематична екскурсія профспілкового активу Інституту

6 грудня за ініціативою дирекції та профкому була проведена тематична екскурсія профспілкового активу Інституту. Місцем її проведення були обрані найбільш популярні сьогодні музеї нашої столиці – Музей води та Музей Революції Гідності.

Музей води розташований у пам’ятці архітектури, відомій як Київська водонапірна башта, що постала у 1872 р. і служила місцем моніторингу пожежної безпеки у Києві. Експозиція Музею, фахові екскурсоводи донесли до нас у повній мірі ту істину, що вода – основа життя на нашій унікальній планеті Земля, джерело всього живого. Ми ще раз переконалися в унікальному значенні головної водної артерії нашої країни – річки Дніпро, яка поєднує три слов’янські країни – Росію, Білорусь та Україну. Більше двох третин потреб України у водних ресурсах забезпечується за рахунок потенціалу великого Славутича. Отже, проблема збереження Дніпра, дбайливого ставлення до його здоров’я є нині не лише одним з головних екологічних викликів для українського суспільства, а ще й перетворилась на серйозне політичне питання. Не дивно, що у наступних виборчих баталіях при обранні мера Києва питання збереження Дніпра  є одним з найголовніших тем передвиборчих програм претендентів на цю посаду.

Велике враження справила на нас підземна експозиція музею, яка розповідає як про історію формування та існування каналізаційної та водопостачальної системи у Києві ще у XVIII – XIX століттях. Ми також побачили, який довгий та складний шлях проходить вода через високотехнологічні системи очищення до споживачів. Також експозиція спонукає відвідувачів Музею до дбайливого  та економного споживання води, до уникнення витрат водних ресурсів через пошкоджену сантехніку тощо, отже ми пройшли курс економії води. Багато уваги було приділено значенню води для існування самої людини, її нормальної життєспроможності. Людське тіло на 70% створене з води. Нам розповіли про необхідність правильного вживання необхідної кількості води високої якості для нашого повноцінного здорового життя.

Також не залишив нас байдужими басейн із золотими японськими коропами та забави з мильними бульбашками. Відвідання Музею води додало нам заряд позитивних емоцій.

Наступним ми відвідали Музей Революції Гідності. Ми, як історики, не могли пропустити нагоди побувати у цьому  Музеї в період  відзначення 5-ї річниці Революції Гідності. У двох залах Музею нас зустріла вражаюча експозиція, яка розповідала про цей час, причини, рушійні сили Майдану гідності, героїв революції. Ми дізналися про історію створення такого музею, про існуючий проект створення Національного меморіального комплексу героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності. Фото і відеоматеріали, речі учасників революції, пробиті каски та поламані дерев’яні щити донесли до нас жорстокість цих днів, незламність захисників Майдану. Співробітники інституту ставили багато запитань нашому лектору щодо тих аспектів історії Революції Гідності, які сьогодні розбурхують українське суспільство. Ми висловили своє глибоке занепокоєння, що сьогодні є певні достатньо серйозні сили в українському суспільстві, які намагаються перекрутити ті  представити їх як державний заколот. Ми цікавились, яку роботу здійснюють активісти та співробітники Музею щодо відстоювання правди до цих подій п’ятирічної давнини. Це було не просто слухання лектора, а щира й глибока за змістом розповідь про подальшу долю нашої країни, про необхідність втілення в життя тих ідеалів, за які віддала своє життя Небесна сотня.

Наостанок ми розписались на стелі пам’яті на другому поверсі Музею. На знак пошани до нашого колективу співробітники Музею Революції Гідності подарували нам два унікальні видання про буремні події Революції Гідності.

Відвідання цього Музею ще раз переконало, яка відповідальність лежить на нас за нашу наукову продукцію, яка має слугувати піднесенню українського суспільства на якісно новий рівень розвитку, формувати об’єктивну історичну пам’ять нашого народу.

Перейти до початку